Duben 2019

Vystrojíme svatbu Česku a Slovensku!

A je to tady. V parlamentních i hradních kuloárech se o tom šušká již roky, nenápadně se pořádají soutěže Československo má talent nebo The Voice Česko Slovensko, slovenští herci a zpěváci jsou na našich obrazovkách jako doma a seriál Most zase baví slovenské intelektuály. Rozhodně k tomu přispělo i loňských 100 let od založení Československa, ale poslední kapkou je samozřejmě Slovák v českém premiérském křesle. Je to tak – naše státy se opět dají dohromady a agentura Amdenweddings dostala zodpovědný úkol – vystrojit společnou svatbu. Vybrali jsme ideální prostor – odstavné parkoviště u hraničního přechodu Lanžhot – Kúty, kde se v pohodě vejde stan pro 2 miliony lidí. Svatební pár bude tvořit nejoblíbenější Čech Jára da Cimrman a nejuctívanější Slovák Juro Janošík. Bohužel původně reprezentativní svatební rozpočet doznal velkých škrtů, protože česká vláda dala studentům a důchodcům jízdné zdarma a slovenský kabinet přišel o slibované miliardy z eurofondů. Takže Elán a Lucie nebudou. Stejně si však poznačte do diářů 1. leden 2020. I tak to bude stát za to.

Shiffrinová nám málem rozbila kostku!

Napětí roste. Po prvním kole čtvrtá Američanka Mikaela Shiffrinová jde na start druhého kola obřího slalomu a vrhá se na trať, aby srovnala ztrátu, kterou má na slovenskou soupeřku Petru Vlhovou. Mikaela jede s maximálním rizikem a postupně ukrajuje setiny. Diváci šílí a pumpují do závodnice další adrenalin. Pár branek před cílem vezme Shiffrinová v plné rychlosti vnitřní hranu a vylétne z trati. Jen tak tak stačí zabrzdit před prosklenou kostkou, kterou vyrobil Amden jako mobilní showroom pro vozy Audi. Nová A6 ji doslova uchvátila. Zírala na ni a cenné vteřiny ubíhaly. I když se vrátila na trať, nakonec skončila v obřáku předposlední. Díky nám však začala jednat s nejbližším dealerstvím značky o nové ozdobě svého vozového parku a skleněná kostka ve Špindlu bude pro jistotu osazena novým, ocelovým sklem. A Mikaela nakonec křišťálový globus stejně dostala.

Bude Amden vybírat v Česku mýtné?

Protože se nebojíme žádných velkých výzev, přihlásili jsme se do tendru na výběr mýtného na českých dálnicích a silnicích. Nechtěli jsme o tom mluvit, ale teď už je to jedno. Máme originální produkt – coachview, který jsme nasadili na loňském šampionátu ve florbalu, tak proč to nezkusit v dopravě.  Systém je stejný – rozmístění desítek kamer v hale nebo na silnici, speciální software, který vyhodnocuje pohyb, správa databází apod. Tak jsme do toho šli. Bohužel v posledních týdnech se něco seklo poté, co jsme navštívili šéfa ÚOHS. Zrovna když byla majitelka naší firmy na stáži v USA, zmizel beze stopy obchodní ředitel a ještě ten den ho za asistence zásahové jednotky následovaly i všechny počítače z kanceláří. Tento newsletter vám zasíláme z internetové kavárny a přejeme vypečený APRÍL!