# # # #
10 předsevzetí manažerů, která stojí za to dodržet

10 předsevzetí manažerů, která stojí za to dodržet

Novoroční předsevzetí – ano, či ne? Toť otázka. Ať už patříte do jakéhokoli názorového proudu, těchto 10 předsevzetí pro manažery by vás mohla opravdu zajímat. Díky nim totiž můžete zlepšit váš pracovní výkon i pohodu celého pracovního týmu:

  1. Dělejte to, co máte skutečně rádi. Pokud vás totiž vaše práce baví, odrazí se to zaručeně i na výsledcích.
  2. Každý den si udělejte chvilku pro sebe. Jen tak se zastavte a odpočiňte si nad šálkem kávy a uvidíte, že další pracovní úkol půjde o 100 % lépe.
  3. Pochvalte sebe i své kolegy. Po projeveném uznání se totiž ihned pracuje s větším nadšením – vám i vašim kolegům.
  4. Každý den se naučte něco nového. A nemusí to být jen z vašeho oboru. Inspirací se vám mohou stát i trendy a novinky z jiných odvětví.
  5. Budujte si dobré vztahy. Někdy to není úplně jednoduché, ale nikdy nevíte, kdy se objeví nová obchodní příležitost a vám se budou najednou kontakty hodit.
  6. Aktivně řešte všechny problémy. Není nic horšího než špatná atmosféra v týmu. Vše tedy řešte hned a otevřeně. Uvidíte, že se budou dít zázraky.
  7. Aktivně naslouchejte. O správném naslouchání by se daly psát referáty. Důvod je jednoduchý – jak chcete plnit přání svých klientů, když nevíte, co je skutečně trápí?
  8. Pečlivě plánujte a buďte připraveni improvizovat. Plány jsou důležité, abychom měli představu o tom, kam směřujeme a improvizace nám pomáhá reagovat v těžko předvídatelných situacích.
  9. Obklopujte se schopnými lidmi. Být tahounem kolektivu je sice fajn, ale mnohdy velmi vyčerpávající. Pokud se obklopíte schopnými lidmi, ušetříte si tak řadu starostí a uděláte i více práce.
  10.  Neberte se tak vážně. Jsme rádi, že vás naše tipy zaujaly natolik, že jste se dočetli až sem. Ale blíží se přece Vánoce a novoroční svátky, takže je čas mlsat cukroví a vybírat vánoční dárky. Předsevzetí vám určitě nikam neutečou.

 

Chcete se nám pochlubit, jak se vám daří dodržování předsevzetí? Napište nám na Facebook a třeba vám prozradíme, jak jsme na tom s předsevzetími my J.