# # # #
Jak přežít předvánoční stres v práci

Jak přežít předvánoční stresy v práci

Blížící se vánoční svátky pro vás nemusejí být stresující :). Přinášíme vám několik doporučení pro manažery a jejich zaměstnance, jak si je naopak užít v klidu a mít vše pod kontrolou. 

V práci se snažíme na poslední chvíli dokončit co nejvíce úkolů a zároveň se chystáme na svátky. Po náročném pracovním kolotoči nakupujeme, vaříme, hlídáme děti, navštěvujeme známé někdy i neznámé… :)

Chcete-li si  i letos usnadnit a opravdu si užít sváteční pohodu se svými blízkými? Inspirujte se následujícími doporučeními, jak zvládnout předvánoční stres (zdroj Inc.com):

 

1. Nepřijímejte všechna pozvání

Nemusíte se účastnit všech vánočních večírků a pracovních obědů, na které vás před koncem roku někdo pozve. Jednání o nových projektech si nechte až na leden.

2. Pečlivě si organizujte svou práci

Nejsou-li organizační dovednosti vaší nejsilnější stránkou, věnujte jim na konci roku zvláštní pozornost. Když kývnete na příliš mnoho úkolů a schůzek,  rostoucí hladina stresu vás nemine.

3. Připomínejte si poselství Vánoc

Měl by to být klidný a příjemný čas strávený s rodinou a blízkými lidmi. Nezapomínejte však ani na své kolegy a podřízené v práci. Klidnou a příjemnou atmosféru ocení všichni.

4. Udělejte něco pro druhé

Přestaňte uvažovat jen v číslech a vedle rozumu zapojte i cit. Zákazníci, zaměstnanci a všichni kolem vás rádi uvidí, že máte také srdce. Buďte empatičtí a snažte se nahlížet na věc pohledem druhých. Ptejte se, co pro ně můžete udělat.

5. Udělejte něco pro sebe

Zbavte se letos pocitu lítosti nad tím, co jste v uplynulém roce udělali nebo neudělali. Už to nezměníte. Jediné, co můžete udělat, je změnit svůj přístup. Místo lítosti se zaměřte na poučení, které si s sebou ponesete do nového roku.

Ať už je pro vás období před Vánoci v práci hektické nebo naopak nudné, určitě vám prospěje, když se pokusíte vytvořit příjemnou vánoční atmosféru. Není k tomu zapotřebí vyvěšovat kupu dekorací nebo si dávat „moře“ dárků. Zkuste se zaměřit na slušné chování a zlepšení vztahů se svými spolupracovníky. Stačí jen trochu dobré vůle.

Krásné Vánoce bez stresu vám přeje Amden!

Jak přežít předvánoční stres v práci

Uložit

Uložit

Uložit