# # # #
shutterstock_298773698

Metronome nás posouvá a zdokonaluje

Představte si hustou pavučinu utkanou z desítek jemných vláken. Všechny spoje musejí držet, sedět. Přetrhne se jedno vlákno a konec… síť jménem festival Metronome nebude fungovat. Pevnou produkční síť sestávající ze stovek různých činností od například zajištění záborů přes catering až po komunikaci s policií tvoříme v Amdenu už několik měsíců. A musíme říct, že práce na zajištění bezproblémového průběhu jedné z největších kulturních akcí v Praze je vzrušující!

Část toho, co vlastně Metronome dělá Metronomem, přestože se o tom v médiích moc nedozvíte, se dá vyjádřit v číslech. Tak například:

- musíme postavit kolem 120 stánků,

- do areálu je třeba dopravit zhruba 800 stolů, 1200 lavic, 140 sedaček, 1500 židliček,

- stavba nám zabere 4 dny a bude nám s ní pomáhat 250 lidí,

- pro muzikanty je nutné v 6 hotelech zajistit 70 pokojů na každý den.

Ve statistikách bychom mohli dlouho pokračovat, ale produkce nakonec není jen o číslech. Je hlavně o jednáních, domluvách, smlouvách, přesvědčování, ale hlavně o domýšlení věcí do všech možných důsledků. V podstatě od května loňského roku se tak setkáváme se zástupci různých soukromých firem i s představiteli státní správy a snažíme se myslet na všechno: ploty, elektřina, občerstvení, kanalizace, voda, mapy, navigace, akustika, ztráty a nálezy, úschovna, sklady, dopravní omezení, servis pro novináře, bezpečnostní rámy, ruční skenery…

Nemůžeme samozřejmě tvrdit, že produkci tak velké akce jsme stále zvládali s úsměvem na rtech. „Reagovat na narůstající objem činností, alokovat včas lidské zdroje, vhodně vybrat dodavatele, kteří budou nejen úkoly bez problémů realizovat, ale budou i přínosem pro koncept nového festivalu – to všechno si vyžádalo naše maximální úsilí,“ přiznala výkonná ředitelka Amdenu Petra Elmerová.

Teď, kdy se naše snažení blíží k jistě úspěšnému vyvrcholení, můžeme s jistotou říct, že kolotoč zvaný Metronome je pro Amden neoddiskutovatelná a velmi praktická zkušenost. „Umožňuje nám znovu se posunout, zdokonalit naše postupy a klást větší nároky na výběr dodavatelů i náš interní tým. Produkce festivalu navíc vyžadovala úzkou spolupráci velmi širokého týmu lidí a tím i rozpracování našeho dosavadního know how v oblasti projektového řízení a týmové spolupráce,“ pochvalovala si Petra Elmerová přínosy partnerské spolupráce.