# # # #
Firemní vánoční večírky

Jak proměnit vánoční večírek v událost roku

Vánoční večírek je skvělou příležitostí, kdy se můžete sejít s kolegy nebo obchodními partnery a společně oslavit zakončení dalšího úspěšného roku. Pokud patříte mezi příznivce vánočních večírků a chystáte se i letos naplánovat nezapomenutelnou akci, máme pro vás pár tipů, které vám přípravu večírku zaručeně usnadní. 

Termín vánočního večírku

Volba termínu konání vánočního večírku většinou připadá na 2. týden v prosinci. Důvod je prozaický – Vánoce jsou na spadnutí, ale zároveň dostatečně daleko, takže ještě nikoho nevyrušujete z pohodové vánoční atmosféry. Pokud se chystáte pořádat večírek v tomto termínu, tak je nejvyšší čas zarezervovat si místo, kde se bude párty konat. Ty nejkrásnější prostory bývají totiž obsazeny velice rychle.

Pokud chcete vystoupit z davu a zvolit trochu netradiční variantu, můžete namísto vánočního večírku uspořádat novoroční večírek, a to v lednu nebo v únoru. Ušetříte si tak předvánoční stres a také nebudete muset tolik pospíchat s rezervací prostor.

Jak naplánovat vánoční večírek

Místo konání vánočního večírku

Jistě sídlíte v zajímavých prostorech, ale na večírek mezi psacími stoly a kopírkami raději zapomeňte. Prostory by měly být dostatečně zajímavé a neokoukané, zvážit byste měli i dobrou dopravní dostupnost. Vybírejte raději místa, kde je dostatek spojů MHD, a to i ve večerních hodinách. Pokud jste si vybrali odlehlejší nebo méně přístupné místo, pak je žádoucí zajistit pro hosty vlastní dopravu.

Ze zajímavých prostor v Praze doporučujeme například netradiční bary a restaurace, oblíbené podniky na Vltavě nebo zajímavé budovy typu Žižkovská věž, Tančící dům nebo Café Vítkov. Pokud jste průmyslovou firmou, existují dnes vhodné industriální prostory. Výhodou těchto míst je i bohatý doprovodný program.

Občerstvení

Pryč je naštěstí doba chlebíčků s vlašským salátem a oschlou okurkou. Dnes je pro mnoho z nás jídlo zážitkem a radostí, proto na kvalitě občerstvení určitě nešetřete, neboť se jedná o jeden ze stěžejních prvků, který si z večírku zapamatuje každý host. Proto doporučujeme klasickou kuchyni doplnit i o netradiční jídla nebo zážitkové degustace.

Příprava vánočního večírku

Doprovodný program

Doprovodný program akce slouží nejen k zpestření večírku, ale také k uvolnění atmosféry. Program doporučujeme maximálně přizpůsobit hostům večírku, a to dle pohlaví, věku, ale i ochoty, s jakou se hosté budou chtít zapojit do plánovaných aktivit. A rozhodně je dobré předejít povzdechům „Vždyť to je stejné jako loni“. Připomeňte si proto, jaký program jste na vánočním večírku měli v minulosti, abyste se zbytečně neopakovali.

Důležitým bodem večírku je hudba, která ovlivňuje, jak moc se hosté na večírku baví. Nejlepší variantou je živá hudba, případně profesionální DJ. I styl hudby by měl samozřejmě korespondovat s typem akce a složením hostů večírku.

 

Jde vám už teď z plánování vánočního večírku hlava kolem? My vám rádi pomůžeme, stačí nás kontaktovat na info@amden.cz.