Případová studie

E-shop, který vás nenechá ve štychu? DigiLama

E-shop podle nás nemůže být jen prodejna překlopená do online světa. Doba se mění. Lidé si přejí a zaslouží víc. Online obchod s elektronikou, jako je ten náš, už musí umět nabídnout také další služby. Kvalitní zákaznický servis? To je standard. My jsme chtěli jít o pořádný kus dál. Nabídnout osobní poradenství. A nabídku ušitou na míru různým zákazníkům. A taky DigiPůjčovnu pro ty, kdo techniku potřebují jen na chvíli.

Reference: E-shop Digilama
Klient: Amden

Realizace: 2021

Činnosti:

  • Kreativa
  • Online
  • Grafika
  • Propagace

E-shop, kde nakoupí i „lama“

Představte si typickou situaci. Chcete nebo potřebujete si pořídit nějakou technickou vychytávku. Třeba dobrou web kameru a k tomu mikrofon kvůli home office, na který jste v poslední době přešli. Zadáte do vyhledávače a co se stane? Vypadne na vás nepřeberné množství druhů a typů. Na různých e-shopech. Za různou cenu. Ale jak se v tom blázinci vyznat? Co k čemu pasuje? Co mi stačí? A nevyhazuju peníze zbytečně? Právě řešení těchto problémů má DigiLama zakódovanou ve své DNA.

„Není to totiž jen elektronická obchodní galerie. Je to obchod, kde se vám prodávající věnuje. Poradí. Doporučí ideální produkt nebo kombinaci více výrobků přesně podle vašich potřeb,“ říká Petra Elmerová, výkonná ředitelka Amdenu.

DIGILAMA.
SEZNAMTE SE, PROSÍM.

Co je DigiLama? Online kamarád, který vám vždycky pomůže.
E-shop s ucelenou produktovou nabídkou se vším, co se váže k digitálnímu světu.
Obchodní galerie s elektronikou a nejrůznějšími doplňky i mimo digisvět.

DigiLama zaujme na první dobrou

Nadstandardní servis e-shopu je super věc. Něco, co naši službu výrazně odlišuje. Ale v marketingu se pohybujeme už nějaký čas. Takže dobře víme, že klíčový je první dojem. Spoustu energie jsme tak věnovali kreativě. V první řadě brandu a celkové náladě, kterou by měl e-shop navodit. Jaká je lama? Veselá, hravá, zvědavá a možná i trochu drzá. A takový je i náš e-shop. Všechny tyhle atributy pak vyjadřuje grafický design. Měli jsme několik variant loga, vybrali jsme přiléhavý font a také barevnost. Mimochodem tenhle tón žluté v kombinaci s jemnou šedivou patří mezi „barvy roku“. Lama je totiž taky trochu parádnice…

E-shop, kde čeká nabídka jen pro vás

Součástí obchodní strategie e-shopu je cílení na konkrétní uživatele. Nebo ještě přesněji na životní situace. Jedete s vnoučaty na dovolenou? Pak budete určitě potřebovat odolný foťák, paměťovou kartu a k tomu vám přibalíme čelovku. Nebo chcete být dokonale vybaveni na online školu? Webkamera v kombinaci s dobrým reprákem to jistí… Podobných setů najdete na DigiLamě desítky. Pro každou příležitost. A vždycky za skvělou cenu.

Proč e-shop?

Protože e-business nabírá na obrátkách. Roste počet e-shopů, ale ještě rychleji stoupá jejich podíl na celkových tržbách. A ukousnout si z toho bezmála 200miliardového koláče je pořádně lákavé. A možné. (Zdroj dat: Česká e-commerce)

199

objem e-commerce trhu

19

meziroční růst

46000

eshopů

8

meziroční růst

13,5

podíl e-commerce na trhu

2,3

meziroční růst

Online řešení na míru

Naše lama běží na unikátním online systému. Zákazníci přicházejí do styku s jeho uživatelským rozhraním, významná část systému však zůstává skryta. Na mysli tím máme třeba online nástroje pro správu objednávek s přímým napojením na účetnický program. Automaticky běží i komunikace se zákazníky, kteří jsou průběžně informováni o aktuálním stavu své objednávky. Tenhle systém na míru máme úspěšně odzkoušený v řadě našich online projektů. „Jenom“ jsme jej přizpůsobili, tak aby naší DigiLamě slušel co nejvíc.

DIGILAMA: DIGITÁL PRO VŠECHNY ŽIVOTNÍ SITUACE

 

  • Do školy a do zaměstnání
  • Na cesty
  • Na dovolenou s dětmi
  • Na sport
  • Pro ty, kdo jsou pořád na síti
  • Pro vášnivé fotografy

E-shopové paradoxy! Rozdíl udělá „kamenný“ showroom

Náš e-shop má jednu ohromnou výhodu. Možná trochu nečekanou. Není celý pouze online. Má také klasický, kamenný prvek – showroom v pražských Vysočanech. Zaujal vás nějaký produkt či set? Chcete se poradit osobně a u toho si výrobek prohlédnout? Potřebujete pro své rozhodnutí fyzický důkaz? Není nic jednoduššího. Pro všechny ostatní je tu online objednávka a třeba doručení přes Zásilkovnu…

DigiPůjčovna: ve vývoji

A pak už jen jedna věc. Tuhle službu teprve testujeme, ale myslíme si, že má do budoucna ohromný potenciál. Potřebujete technické vybavení, ale zároveň víte, že jen na krátkou dobu? Na podobné věci je tu naše DigiPůjčovna. Techniku vám za rozumnou cenu vypůjčíme. Ušetříte a zároveň vás půjčovna zbaví plných šuplíků věcí, které použijete jen párkrát do roka. Nebo jen jednou za život.

AMDEN REALIZAČNÍ TÝM

Kontaktujte nás