Vánoční party
Hello Bank!

Případová studie

Party silnější než Hulk!

Úkol zněl jasně: připravit vánoční večírek. Zaměstnanci našeho klienta, progresivní banky Hello Bank, byli z minulých let zvyklí na to, že se jejich vánoční party držela jednoho tématu. A v téhle tradici si klient přál pokračovat. A taky mu záleželo na tom, abychom pro čtyři stovky návštěvníků připravili zážitek, na který budou ještě dlouho vzpomínat. Tematickou akci, která mezi stovkami jiných firemních večírků zazáří jako hvězda jasná. Challenge accepted!

Reference:  Vánoční party Hello Bank
Klient: Hello Bank
Realizace: Prosinec 2019

Činnosti:

 • Produkce
 • Event
 • Grafika

Za vším hledej nápad

Někdo říká dokonalá příprava. Jiný sází na zkušenosti, improvizaci nebo detailní znalost prostředí. To všechno platí. Podle nás jde vždy hlavně o odvahu a o nápad. Bez nich by koncept, ve kterém se z bankéřů stávají komiksoví hrdinové, nikdy nemohl vzniknout. Návrhů k realizaci jsme původně měli víc, ostatně jako vždy. Ale tenhle byl jasná jednička. Jak pro nás, tak pro naše partnery z Hello Bank. „Kdo by se taky nechtěl aspoň na jeden večer v roce stát superhrdinou?“ ptá se s nadsázkou event manager Jakub Rakovič.

Hello? BANG!

Z pochopitelných důvodů jsme při přípravách nemohli sáhnout po autorsky chráněných postavách, které všichni známe z časopisů, kina a televize. Namísto Hulka, Spidermana nebo Harley Quinn jsme tak vdechli život vlastním komiksovým tvrďákům a drsňačkám. Neměli o nic méně nadpřirozených schopností než třeba ti od Marvelu. „Kromě superschopností jsme všem dali design, který barevně ladil s vizuálem našeho klienta. Proto tolik modré,“ vysvětluje Dan Tlamka, hlavní grafik Amdenu.

Od konceptu k Tresoru
aneb Dokonalý branding

Aby byla iluze animáku dokonalá, museli jsme přenést práci grafiků na místo, a především do hlav účastníků večírku. A tak byli superhrdinové ten večer v pražském klubu Tresor k vidění skoro všude. Báječně vynikly jejich postavy v (nad)životní velikosti třeba na prosvětlených sloupech v prostoru hudebního klubu. Kromě samotných hrdinů jsme v interiéru rozmístili také komiksové bubliny s nejrůznějšími hláškami. „Hodně radosti udělalo ‚Wau!‘ u zrcadel na dámských toaletách,“ směje se Jakub Rakovič a taktně pomlčel o „Grrrr!“ na podlaze těch pánských. Celý personál, který se staral o pohodlí návštěvníků, i pozvaní hudebníci byli oblečení v tričkách s hlavními motivy akce

Rychle, tvrdě, bezpečně.
A až do rána

Tím se ale „hrdinský“ náboj akce zdaleka nevyčerpal. Hosté se mohli poměřit na siloměru s největším komiksovým silákem, zasoutěžit si v tematickém kvízu o zajímavé ceny nebo se vyfotit se svým superhrdinou ve foto koutku. Večerem provázela „Hello bankéře“ v tempu a s nasazením sporťačka Jana Niklová. Na hrdinskou, tedy trochu tvrdší notu zahráli Hard Rock Tribute. Při jejich vystoupení rozparádily publikum „Bat girl“ a „Super girl“ svými tanečními kreacemi. Chybějící energii pak všichni mohli rychle doplnit díky bohatému, pestrému a zázračně skoro bezednému cateringu. Nad bezpečím všech účastníků komiksového eventu bděla kromě fiktivních postav také zcela reálná a profesionální ochranka.

Jaký byl feedback od klienta? Maximální spokojenost. Především kvůli vyznění eventu, který všechny chytil. A nakonec i kvůli tomu, že jsme vyjednali posunutí závěru akce skoro o dvě hodiny proti původnímu plánu,“ uzavírá Jakub Rakovič. O půl třetí jsme tak rozjařené účastníky večírku vypouštěli do víru velkoměsta, kde už si museli poradit bez naší superpéče.

AMDEN REALIZAČNÍ TÝM

 • Klára Synčáková

  Event manager

 • Daniel Tlamka
  Daniel Tlamka

  Senior Graphic Designer

 • Jakub Hortenský

  Production Manager

Podobné projekty

Kontaktujte nás