Do nového roku kalendář a diář s originální grafikou

Vymyslet koncept vlastního, originálního kalendáře, který bude odrážet zaměření firmy a její hodnoty. A spolu s kalendářem také navrhnout formát a celkové vyznění kapesního diáře-zápisníku, který novoroční výbavu doplní. S takovým zadáním jsme připravovali dárky pro lékaře a další partnery, s nimiž spolupracuje farmaceutická společnost PRO.MED.CS Praha.

Kalendář na nový rok, to je tradice. Ale připravit jeho obsah tak, aby zaujal na první dobrou, přitom ale odkazoval k poslání farmaceutické firmy, která se zaměřuje na výrobu a vývoj léků pro oblast gastroenterologie nebo kardiologie? To už je výzva. „Je ideální, když klient ví, co chce. Vyšli jsme z jeho nápadů a ty nakonec vykrystalizovaly do tří kreativních konceptů. Všechny řeší stejný problém, přitom se ale od sebe radikálně liší. Výtvarně. I způsobem, jak svůj obsah vyprávějí,“ říká Daniel Tlamka, grafický designér Amdenu. Návrhy jsme rozpracovali a pak je prezentovali klientovi.

BYLINY. Společnost PRO.MED.CS Praha pracuje s vysoce sofistikovanými léčivými přípravky, účinné látky v nich ale mají přírodní základ, především z říše rostlin. Upozornit na tento fakt a rozehrát okolo něj příběh na dvanácti stranách kalendáře byl cíl prvního kreativního konceptu.

Koncept Byliny

VĚDCI. Co by byla lékařská věda bez výzkumníků, kteří stojí za průlomovými objevy nových molekul, účinných látek nebo léčebných postupů! Druhý koncept jsme proto založili na portrétech úspěšných vědců z různých zemí, ve kterých firma působí, případně laureátů Nobelovy ceny.

Koncept Vědci

TĚLO. Co se vlastně děje v lidském organismu, když bojuje s nějakým onemocněním? A hlavně: jakou roli v tomhle „dramatu“ hraje léčivý přípravek? Odpověď na tuhle otázku hledal třetí koncept, založený na ilustracích abstraktně ztvárňujících procesy léčení a uzdravení v lidském těle.

Koncept tělo

Kreativa. DTP. Produkce

Klient se rozhodl pro portréty osobností. A nejen že se rozhodl. Také aktivně vstupoval do všech fází projektu, především do výběru nobelistů stojících za některým z významných lékařských objevů. Modré pozadí vychází z vizuálního stylu společnosti PRO.MED.CS Praha. Portréty pak doplňují texty, které vědce a jejich objevy představují. A to hned ve třech jazycích – angličtině, polštině a ruštině.

  • Ve spolupráci s ilustrátorkou dopracovat kreativu.
  • Vše spolu s kalendáriem a texty pečlivě nasázet na jednotlivé listy kalendáře.
  • Pohlídat všechny jazykové mutace.
  • A vyřešit tisk i distribuci, aby měl klient včas vše pro své partnery připravené.

To jsou další kroky na cestě k úspěšné zakázce – už ne tak kreativní, ale stejně důležité.

Da Vinciho diář

Ve srovnání s kalendářem „drobnička“. Ale i maličkost umí potěšit. Aby se diář od podobných dárků lišil, vsádku – úvodní listy diáře – jsme graficky posunuli do stylu deníků Leonarda da Vinci. Diář tak slouží jako zápisník pro poznámky lékařů nebo jejich nápady.

PRO.MED.CS je evropská farmaceutická společnost s vlastním vědecko-výzkumným programem. Svou centrálu má v Praze, ale své obchodní i odborné aktivity rozvíjí ve více než třiceti zemích světa. Ve svém portfoliu má pět desítek léčivých přípravků, především pro nemoci gastrointestinálního (zažívacího) systému a kardiologická onemocnění.

Reference: Kalendáře a diáře
Klient: PRO.MED.CS Praha
Realizace: 2020

Činnosti:

  • Grafika
  • Produkce

Kontaktujte nás