Jak kompletně přebudovat kancl? Začni kobercem

Přední autority z oblasti psychologie se nechaly v minulých (čti: koronavirových) dnech slyšet, že pandemie je ideální čas na zásadní osobnostní přestavbu. Že je to čas pro „usebrání se“, přehodnocení priorit, možná i změnu životního směru. Jestli tohle platí pro lidi, proč by to nemohlo platit pro něco člověku tak milého a blízkého, jako je kancelář takřka vlastní?

V rámci individuálního pandemického plánu vytvořeného speciálně pro předního poskytovatele eventů (čti: Amden) přestali do kanceláře chodit lidé. Bylo tedy rozhodnuto a začal se měnit koberec. Roman, Václav a Dan B. se dali do práce. Když byl koberec položený zhruba do poloviny místnosti (čti: 60 m2), přišla na řadu typicky ženská myšlenka.

Petra, předsedkyně všeamdenní pandemické komise, navrhla, že když už měníme koberec, který byl opravdu v příšerném stavu, můžeme třeba i vymalovat. A když už jsme u toho malování, co sundat příčku, kterou jsme měli původně v plánu zbourat?

Proč ne!

Řekli srdnatí rekové a koberec zase srolovali.
Zablokovali v kalendáři 3 týdny, podstoupili školení zaměřené na dokonalé slaďování barevných odstínů se zaměřením na lososovou a meruňkovou, zapůjčili si vhodnou těžkou techniku a dali se do práce.

Rekonstrukce v číslech

Položeno 120 m2 koberce, 35 kg kobercového lepidla, 72 kg interiérové malířské barvy, 1 kg nátěrové barvy černé, 1 kg nátěrové barvy bílé, 1 kg sádry, 24 kubických metrů sutě, 24 l piva, 12 l vína.

V pravý čas se plánování rekonstrukce zúčastnilo i několik chytrých hlav (čti: muži). A není tak náhodou, že se začalo demolicí příčky. Práce to byla vysilující, zejména pro Romana. Už je to přeci jenom starší člověk, kterého jsme před několika týdny při inventuře opatřili štítkem s čárovým kódem jako stálou součást kancelářského vybavení. Nicméně jako očitý svědek vzniku drtivé většiny fleků na nebohém koberci (čti: legendárních večírků) si to prostě musel odpracovat.

Nejlepší karanténní sightseeing? Sběrný dvůr

Správnej fachman má nářadí pořád na svém místě. A čistou pracovní plochu. Překvapivě velkou hromadu sutin z příčky jsme tak průběžně odváželi na nejrůznější pražské sběrné dvory. Nyní přichází čas na klíčovou informaci týkající se pandemické situace v Česku: sběrné dvory jsou v době karantény jedním z nejnavštěvovanějších míst v republice. Chvilku jsme uvažovali o svolání tiskové konference k této problematice za účasti plukovníka Prymuly, pak jsme se ale zase vrátili k důležitým věcem.

Po zbourání příčky a zjištění, že kancelář má o 10 m2 víc, než jsme si posledních 10 let mysleli, se tu nenápadně ve dveřích otočil elektrikář a zedník a zbylé práce už byly zase jen na nás.

Colours of Amden

Čekal nás festival barev a kreativity. Začalo se malovat a zdobit. Přemalování barevných částí zdí jsme si všichni užili. Stejně jako jemné zednické zásahy. Trochu nám totiž opadává strop. Zbytky energie jsme věnovali nátěru detailů černou barvou. Tresor a kotvení kleneb je nyní v kontrastní (čti: amdenní) černé. A výklenky nebo recepci zdobí tapeta. Její návrh má na svědomí náš grafik Dan T.

A pak už jen taková ta holčičí práce. Zasedací pořádek. Utírání prachu. A těšení…

Stavte se!